Jak to všechno začalo

Chata a zahrada – původní stav

V létě roku 2015 jsem zdědil v malé obci ve Středních Čechách zanedbanou chatu se zahradou 250 m2. Stav byl neutěšený. Střecha potřebovala opravit. Zahrada byl prales. Jak vidíte na přiložené fotogalerii. Vyhrnul jsem si rukávy a pustil se do práce. První se položila nová střecha. Pak několik měsíců trvalo vyklízení nepotřebných věcí.

Co se zahradou? Říkal jsem si, že když už do toho budu dávat energii, čas a finance tak zahradu navrhnu aby to stálo za to.

Původní stav zahrady před rekonstrukcí

Návrh zahrady

Půl roku jsem si nosil z městské knihovny knihy o navrhování zahrad a zahradních stylech. Na základě studia jsem začal kreslit zahradní návrh. Pro vizualizaci jsem si stáhl jednoduchý prográmek Garden Puzzle za pár dolarů.

Když jsem měl návrh jak taž hotový přihlásil jsem se na měsíční kurz Zahradní architektura – řešení zahrad . S kurzem jsem udělal tu nejlepší zkušenost. Nebyl v porovnání s ostatními náklady tak drahý a lektorka kurzu byla zkušená zahradní architektka, která mi můj návrh rozmetala na kusy a díky tomu jsem ho poskládal znovu a lépe.

 

Posted in Chata, Styl Provence, Zahrada.