zahrada léto 2017

Zahrada v stylu Provence – léto 2017 – 3/4 roku po založení

Léto budiž pochváleno! Co je nového na zahradě Provence? Rostliny se neskutečně ujmuly. Z ubohých sazeniček za 30 Kč jsou velké dospělé rostliny. Dokonce i sazenice růže Marie Antoinette Tantau sázená koncem dubna 2017  kvete v červenci i když zahradníci tvrdí, že růže pokvete až na dvouletém dřevě. V podstatě s ničím není velký problém. Jediné afrikány v květináčích musím před odjezdem z chaty doslova utopit vodou a dát do stínu, aby přežily 10 dnů bez uschnutí. Mám na to jeden fígl. Květináče jsou vystlané buničinou která váže vodu. Teprve pak se do nic sype hlína.

Největší parádu dělají pnoucí růže, česnek kulatohlavý, rudbeckie, komula davidova, perovskie, cinie a traviny ozdobnice čínská gracilima, kostřava sivá a krvavá tráva Red Baron.

Thuje Brabant od jara vyrostly o 37 cm. Takže roční předpověď 50 cm se splní. Je vidět, že thuje již zakořenily a jsou krásně svěže zelené.

Recept na úspěch je pravidelné vydatné zalévání a selektivní hnojení. Prostě růže dostávají hnojivo na růže, trávník hnojivo na trávník, kyselomilné dostávají okyselovač půdy apod. Průmyslová hnojiva doplňuji granulovaným kravským hnojem protože jsem zrušil kompost.

S plevelem jsou čím dál menší problému. Doporučuji po vzrůstu rostlin důkladně obsypat kolem nich kačírkem, protože je to jediné místo kudy plevel proráží.

V současné době pro tropická horka pozastaveny práce na pokládání dlažby pro sezení 3 x 2,5 m. A o tom příště.

Fotogalerie léto 2017

 

 

 

Posted in Fotogalerie, Keře, Rostliny, Růže, Stromy, Trvalky, Údržba zahrady, Zahrada and tagged , .