knihy

Doporučená literatura pro zahradní architekty samouky

Úvod

Zahradní architektura – knihy a odborná literatura. Následující knihy jsem přečetl a mohu je doporučit. Na trhu jsou tuny knih o zahradní architektuře, ale jen některé jsou přehledné, srozumitelné a obsahují informace které potřebujete. Protože jsem si tím martýriem s hledáním vhodné literatury již prošel, mohu vám s klidným svědomím doporučit následující tituly. Některé jsou starší a neseženete je na trhu, ale v knihovnách jsou běžně k dispozici. Protože bydlím nedaleko hlavního města jezdil jsem pro ně do Městské knihovny Praha. Pokud žijete na malém městě existuje meziknihovní výpůjční služba.

Z vlastní zkušenosti vám doporučuji objemnější knihy protože na více stranách může autor jít více do hloubky. Dále bych knihy rozdělil na tituly popisující postup návrhu zahrady a knihy katalogy rostlin. Obojí má svůj význam. Musíte znát postup návrhu a musíte se seznámit s vlastnostmi rostlin které chcete sázet abyste posoudili zda jsou pro vaše zahradní podmínky vhodné. Někteří zahradní architekti mají mimo své odbornosti dar srozumitelného písemného projevu a dobře se čtou. Jsou to HESSAYON, David Gerald, John Brookes a WAECHTER, Dorothée.

Zahradní architektura – seznam populárních knih o návrhu a údržbě zahrad

AutorTitul
HESSAYON, David GeraldSnadná péče o zahradu
Baroš Adam, Martinek JiříTrvalkové výsadby s vyšším stupněm autoregulace a extenzivní údržbou
WAECHTER, DorothéeKrásná zahrada bez čekání
Kolektiv britských autorůEncyklopedie zahradního designu
GUT, DaliborJak založit zahradu
FINGER, JiříZakládáme zahradu
BROOKES, JohnMistrovský kurz zahradní architektury
PASEČNÝ, PetrJehličnany pro zahrady a skalky
Svaz školkařů České republikySeznam doporučených odrůd rostlin

Další informace o návrhu zahrad můžete najít v mém seriálu o návrhu zahrad na těchto stránkách zde Seriál návrh zahrady 1. díl.

Posted in Formální styl, Keře, Návrh zahrady, Realizace zahrady, Rostliny, Růže, Stromy, Styl Provence, Trvalky, Údržba zahrady, Zahrada, Zahradní dekorace, Zahradní styly, Živý plot and tagged .